שפל מוסרי חדש של ערוץ 2

 

אתמול ראש הממשלה ביצע מהלך פוליטי מבריק שהדהים את העולם וכמובן את כולם בישראל. במיוחד את העיתונאים. רק שהם לא אוהבים כשהפוליטיקאים לא מעדכנים אותם מראש ומערערים את כל התכניות שלהם לקיץ.

השיא היה בחדשות ערוץ 2 כשרינה מצליח ואמנון אברמוביץ התחרו ביניהם על מי יהיה צדקני ומוסרי יותר נגד המהלך. בואו נראה אם הבנתי אותם נכון: כשרבין קנה בכסף שני ח »כים כדי להעביר את אוסלו ב’, זה היה בסדר גמור. כששרון נבחר ב- 2003 על מצע של « דין נצרים כדין תל אביב » והחליט פתאום לפנות את עזה, תוך רמיסה של כל הכללים שהוא עצמו קבע כמו משאל מתפקדי הליכוד, זה היה בסדר גמור.
אבל לשקר על צעד טקטי פוליטי כדי למנוע בחירות מיותרות ואולי לקבל החלטות מכריעות בעניין החרדים ושיטת הממשל, ואולי סוף סוף ממשלה שמכהנת על כל הקדנציה שלה – זה שפל מוסרי וערכי שלא היה כדוגמתו בפוליטיקה הישראלית.

אם יש שפל מוסרי – הוא של התקשורת הישראלית, והם שברו שיא חדש, אפילו אמנון אברמוביץ ממציא ה »אתרוג », אותו אברמוביץ שמספר פעמים « חשף » דברים שלא היו לא נבראו, ומעולם לא התנצל כשהאמת יצאה לאור. העיתונאים שלנו אוהבים לצטט את הניו יורק טיימס, אבל באותו עיתון, עיתונאי כזה היה נזרק מכל המדרגות כבר מזמן.

עוד נקודה שהם העלו אתמול והוא גם תמוה: ביבי לא מתכוון להסדיר את הגיוס של החרדים כי החרדים נשארים בקואליציה. זו דוגמה מעניינת של היגיון מעוות. ביבי קרא לבחירות כי הממשלה הייתה עומדת להתפרק בגלל חוק טל – או החרדים או ליברמן היו עוזבים. אם ביבי לא היה רוצה לעשות כלום בעניין זה, הוא היה הולך לבחירות, מנצח בקלות וממשיך כרגיל ללא הפרעה. עצם העובדה שהוא חתם על הסכם שמדגיש באופן מיוחד את החוק החדש מוכיח כי הכוונות רציניות. חוץ מזה, החרדים בקואליציה, אבל ישראל ביתנו גם כן. אז מה זה מלמד אותנו ? שבינתיים, ביבי ינסה להגיע להסכמה כוללת, אבל סביר להניח שבסוף מישהו ימצא את עצמו בחוץ. מאחר וקדימה נקטה בקו אנטי חרדי מובהק ומייצג אוכלוסייה חילונית, משום מה, נראה לי שהממשלה החדשה לא ממש מיטיבה עם העסקנים החרדים.

לכן אני רוצה להאמין שאכן יהיה שינוי משמעותי לגבי גיוס החרדים. אני לא חושב שהחוק החדש יגייס אותם לצבא כולם מחר בבוקר, אבל הוא יהיה צעד חשוב לקראת שילובם בחברה ובעבודה – זה מה שחשוב. בכל מקרה נדע מאוד בקרוב, חודש יולי מגיע עוד מעט.

Laisser un commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l'aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google+

Vous commentez à l'aide de votre compte Google+. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l'aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l'aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

w

Connexion à %s